logo

Formularz do wczesnego przesiewowego badania pacjentów

17-05-2019

 

W celu ułatwienia wczesnego rozpoznawania niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby (NAFLD), eksperci hepatologii wraz z Polskim Towarzystwem Medycyny Rodzinnej opracowali formularz do wczesnego przesiewowego badania pacjentów.

Formularz składa się z 2 arkuszy.

DLA PACJENTA:

 

DLA LEKARZA:

 

KROK 1 - Pierwszy ma pomóc w przeprowadzeniu wywiadu i sugeruje się aby pacjent wypełnił formularz przed wizytą w gabinecie. W ten sposób, pacjent wchodząc do gabinetu, przynosi gotowe do wprowadzenia przez lekarza informacje dotyczące wywiadu.

 

KROK 2 - Drugi arkusz jest dla lekarza – formularz może być zachowany w dokumentacji pacjenta w celu obserwacji progresji terapii i stanu pacjenta.

W arkuszu dla lekarza znajduje się również klucz pozwalający ocenić grupę ryzyka lub stan zaawansowania choroby u pacjenta. 

 

 

Gorąco zachęcamy do pobrania formularzy, które ułatwią przeprowadzenie wywiadu z pacjentem i zebranie badań pod kątem diagnostyki choroby stłuszczeniowej wątroby.

Formularz dla lekarza

Formularz dla pacjenta

_____________________________________________________________________________________________________

SAPL.PCH.19.03.0400c

Witamy na platformie logo
Wejście do serwisu dla lekarzy Sanofidlalekarzy.pl wymaga potwierdzenia oświadczenia widocznego na stronie. Jeśli nie spełniasz wymienionych warunków, kliknij przycisk NIE.

Oświadczam, że jestem lekarzem medycyny.
NIE